Страхування відповідальності перед третіми особами

Страхування відповідальності перед третіми особами забезпечує відшкодування збитків Підприємства, спричинених претензіями (судовими позовами,) з боку третіх осіб, яким було завдано майнового збитку або шкоди життю (здоров'ю) внаслідок діяльності підприємства, зокрема: випуском неякісної продукції, наданням неякісних послуг або екологічною шкодою.

Дане страхування зокрема поширюється на наступні варіанти відповідальності перед третіми особами:

  • суб'єкта господарювання (за збитки, завдані пожежею, вибухом, аварійним витоком рідин чи іншими надзвичайними подіями, під час господарської діяльності);
  • роботодавця (за шкоду завдану працівникам при виконанні службових обов'язків);
  • товаровиробника (за збитки завдані споживачам неякісною або дефектною продукцією);

Страховим випадком є дії страхувальника, внаслідок яких настає його цивільна відповідальність перед третіми особами за шкоду:

  • смерть / завдання шкоди здоров'ю (інвалідність, тимчасова непрацездатність);
  • пошкодження або знищення майна (майновий збиток).

Страхова сума встановлюється за згодою сторін на основі документів, що визначають обсяги можливих збитків.

Програми страхування тендерних гарантій

На сьогоднішній день тендерне страхування використовується як альтернатива банківській гарантії. Укладення договору гарантує Замовнику, що страхова компанія покриє всі ризики і фінансові втрати, якщо переможець торгів відмовиться від виконання умов тендеру або ж ці умови не будуть виконані повною мірою.

Безпосередньо компанії (організації), що бере участь в конкурсі, вигідніше саме тендерне страхування з кількох причин:

  • комісія, яку вимагає банк за надання банківської гарантії, значно більшого розміру, ніж страховий платіж;
    • надаючи банківську гарантію на значну суму, банк, як правило вимагає в заставу майно компанії (фірми) або внесення на депозитний рахунок відповідної суми. Тендерне страхування дозволяє зберегти оборотні активи підприємства в роботі, не заморожуючи їх і не виводячи з активного використання;
    • договір тендерного страхування укласти набагато простіше і швидше, без зайвої бюрократичної тяганини.

Тендерне страхування надає можливість учасникам тендерних торгів заощадити фінансові та часові ресурси.

Згідно діючого Закону України «Про публічні закупівлі», Замовник тендера може включити до пакету обов’язкових документів для конкурсних торгів умову про забезпечення тендерної пропозиції Учасника торгів зокрема у вигляді страхової гарантії. Таким чином, Замовник забезпечує собі захист на випадки, що передбачені статтею 24 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме:

а) Відкликання тендерної пропозиції учасником після закінчення строку її подання, але до того, як сплив строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються чинними;

б) Непідписання учасником, який став переможцем процедури торгів, договору про закупівлю;

в) Ненадання переможцем процедури торгів забезпечення виконання договору про закупівлю після отримання повідомлення про намір укласти договір, якщо надання такого забезпечення передбачено тендерною документацією;

г) Ненадання переможцем документів, які засвідчують відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі (строк – не більше 5 (п’яти) календарних днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір.

Страхування забезпечення тендерної пропозиції дає можливість Замовнику уникнути фінансових втрат при настанні зазначених вище випадків, так як відповідати перед ним буде вже не Учасник конкурсних торгів, а Страхова компанія.

В рамках страхової гарантії страхова компанія гарантує перед Замовником торгів виконання учасниками чи переможцями торгів їх обов’язків, що випливають із тендерної документації чи договору про закупівлю.

Розмір страхового тарифу визначається на підставі характеристик страхування, зокрема переліку ризиків, історії діяльності Страхувальника (досвіду, стажу тощо) та ін.

Калькулятор

(в стадії розробки)